was successfully added to your cart.
Sport

5 powodów, dla których warto przebiec maraton

By 8 stycznia 2016 No Comments

Każdemu biegaczowi, który amatorsko truchta od czasu do czasu, przynajmniej raz przeszła myśl przez głowę, aby wystartować w maratonie. Tak naprawdę, z dobrym przygotowaniem fizycznym i psychicznym, każdy jest w stanie pokonać te 42 kilometry. Wystarczy odpowiednia motywacja, samozaparcie i chęć doskonalenia swoich umiejętności. Oto kilka powodów, dla których warto przebiec maraton:

 

1. Pokaż, że potrafisz!

Jedną z najsilniejszych motywacji jest fakt, że przekraczając linię mety, każda osoba kończąca bieg dostaje zastrzyk euforii. Wtedy można zdać sobie sprawę, że stać nas na wszystko, co sobie skrupulatnie zapanujemy. Wiele osób jest zdania, że przebiegnięcie takiej odległości to wyczyn poza ich możliwościami, a gdy im się to już uda, to na linii mety wśród innych rozentuzjazmowanych osób czują się spełnieni i szczęśliwi.

 

bieganko2. Zadbaj o swoją kondycję.

Jeżeli do tej pory biegałeś tylko amatorsko, to warto najpierw zbadać swoją wydolność, zdrowie i ogólną sprawność fizyczną. Wyniki pomogą w ułożeniu najodpowiedniejszego planu treningowego ściśle dopasowanego do Twoich możliwości. Regularne treningi poprawią ogólne samopoczucie, dadzą możliwość do zrzucenia paru zbędnych kilogramów, a w połączeniu ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem umożliwią osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

 

naucz sie organizacji3. Naucz się organizacji.

Aby prawidłowo przygotować się do maratonu, trzeba regularnie ćwiczyć i wypracować w sobie dyscyplinę. Nawet jeżeli pogoda za oknem nie zachęca do treningu, trzeba odnaleźć w sobie wewnętrzną motywację, założyć buty i wyjść biegać. Po skończonej trasie satysfakcja jest wtedy dwa razy większa, ponieważ przezwyciężenie tej niechęci to kolejny krok, w którym można pokonać swoje słabości. Połączenie treningów z pracą, obowiązkami domowymi czy zajęciami na uczelni doskonale uczy organizacji. Jedno z powiedzeń głosi, że jeżeli masz za mało czasu, by coś zrobić, to znajdź sobie kolejny obowiązek – w ten sposób mimowolnie nauczysz się dysponowania wolnymi godzinami w ciągu dnia.

 

biegowi przyjaciele4. Nawiąż nowe kontakty.

Społeczność biegaczy jest dla siebie jak rodzina. Na trasie ludzie pomagają sobie nawzajem, wspierają się i motywują się, zwłaszcza wtedy, gdy nadciąga wydolnościowy kryzys. Także podczas treningów biegacze wzajemnie się pozdrawiają, co jest miłym i uprzejmym gestem. Startując w maratonie poznasz wiele osób o takich samych zainteresowaniach jak Ty, którzy będą Ci służyli radą, z którymi także będziesz mógł wymienić poglądy i podzielić się doświadczeniem.

 

wygrana5.Zmień swoje życie!

Spełniaj marzenia, osiągaj cele oraz zmień swoje podejście – to wszystko sprawi, że poczujesz satysfakcję i chęć do dalszego działania. Nie odkładaj planów na później, nawet jeżeli wymagają poświęcenia czasu, czas i tak upłynie.

 

To kilka powodów, dla których naprawdę warto postawić sobie taki cel, jakim jest maraton lub chociażby półmaraton. To doskonały pomysł, aby się sprawdzić oraz zmotywować do działania, a także odnaleźć pokłady wewnętrznej energii.

Facebook

*/?>
Zamów bon