was successfully added to your cart.
Sport

5 powodów, dla których warto uprawiać crossfit

By 12 października 2016 No Comments

Crossfit to dyscyplina sportu, która w krótkim czasie zdobyła wielu zwolenników. Ludzie pokochali ten rodzaj treningu, bo jest intensywny, ale krótki i co najważniejsze efektywny! Dlaczego warto przekonać się do tej formy aktywności fizycznej?

Pożegnanie z monotonią

Jasne, siłownia sprzyja gubieniu kalorii, jednak gdy nie ma się odpowiednio dobranego planu treningowego, a ćwiczenia opierają się na rowerku czy bieżni, można szybko stracić zapał. By tego uniknąć wystarczy przerzucić się na Crossfit. Intensywny trening, który trwa tylko 20 minut potrafi mocno zmęczyć, a dzięki swojej specyficznej formie nie dopuści do naszych głów myśli o nudzie. Wystarczającym poparciem tego stwierdzenia powinien być fakt, że codziennie przez miesiąc można wykonywać zupełnie różne ćwiczenia!

Piękna sylwetka i wytrzymałośćcrossfit

Jeśli spotykasz się z opiniami, że najlepsze efekty przyniesie trening trwający więcej niż godzinę, powinieneś spróbować udowodnić jak bardzo mylą się osoby głoszące je i… zapisać się na Crossfit. To ekspresowa metoda spalająca tłuszcz i jednocześnie budująca tkankę mięśniową – niemożliwe? A jednak! Dzięki wykonywaniu wielu serii ćwiczeń na różnych stanowiskach (każde z nich angażuje inną grupę mięśni) dba się o rozwój tkanki mięśniowej całego ciała, a intensywność treningu pomaga pozbyć się zbędnego tłuszczu, co wpływa na poprawę wydolności organizmu. Dzięki takiemu treningowi sylwetka pięknie się prezentuje, a my stajemy się pełni energii, siły i dobrej kondycji!

Odprężenie

Wydawać by się mogło, że tak ciężki trening może przyczynić się jedynie do większego zmęczenia, ale nic bardziej mylnego. Crossfit to świetna dyscyplina dla tych, którzy prowadzą stresujący tryb życia (spowodowany np. pracą) i są przemęczeni. Paradoksalnie wzmożony wysiłek fizyczny przyczyni się do wzrostu sił witalnych, a wszystko to z powodu hormonów szczęścia. Podczas treningu wydzielają się endorfiny, które poprawiają samopoczucie i nie wpędzają w poczucie winy, jak dostarczanie ich organizmowi poprzez zjedzenie czekolady.

hantleNieskomplikowane ćwiczenia

Tego rodzaju trening wcale nie opiera się na ćwiczeniach o dużym stopniu skomplikowania. Zwykle są to łatwe do wykonania elementy, angażujące jak najwięcej mięśni. Najważniejsze, by wykonywać je na 110% i bez przerwy. Największą zaletą Crossfitu jest to, że może go trenować w zasadzie każdy – niezależnie od wieku czy płci. Ćwiczenia wykonuje się we własnym tempie i chociaż bywa, że uwaga wszystkich skupia się na jednej osobie ćwiczącej najdłużej, to można traktować to jedynie jako element motywacyjny.

W grupie siła

Ostatni element jest chyba najważniejszy. W treningach Crossfitowych chodzi o wzbudzenie w uczestnikach ducha rywalizacji, ale także wzajemną motywację. Często bywa tak, że najmniej sprawna osoba, wykonująca ćwiczenia najdłużej jest dopingowana przez pozostałych uczestników. Taki sposób współpracy wpływa na lepsze samopoczucie wszystkich, którzy obawiali się podjąć jakąkolwiek aktywność fizyczną ze względu na mniejszą sprawność, ale także zacieśnia więzi pomiędzy uczestnikami. Sprawia, że na treningi przychodzi się chętnie i nie traktuje ich jako obowiązku, ale z niecierpliwością wyczekuje się na kolejne spotkanie.

Jak w każdym sporcie także Crossfit należy trenować “z głową” i dostosowywać intensywność do własnych możliwości. Zbyt duże tempo ćwiczeń może znacznie obciążyć organizm i jedynie zniechęcić do dalszych treningów. Jeśli jednak skupimy się na prawidłowym wykonywaniu wszystkich elementów i dostosujemy ich intensywność do możliwości własnego organizmu, będziemy mogli cieszyć się szczupłą i wyrzeźbioną sylwetką w krótkim czasie, a nasza kondycja zawstydzi niejednego rówieśnika.

Facebook

*/?>
Zamów bon