was successfully added to your cart.
Sport

Aktywny wypoczynek – dlaczego siatkówka?

By 31 sierpnia 2016 No Comments

Zgrany i głośny doping najbardziej kojarzy się z siatkówką – kibicowanie w takiej atmosferze jest na pewno wyjątkowym przeżyciem, jednak nie warto ograniczać się wyłącznie do niego. Czynne uczestnictwo w tej dyscyplinie sportu niesie za sobą wiele korzyści istotnie wpływających na wygląd, zdrowie i samopoczucie.

Uprawianie joggingu prowadzi do polepszenia kondycji, jednak jeszcze lepiej na wydolność organizmu działa regularna gra w siatkówkę! Sportowcy mogą potwierdzić, że dzięki niej ciało nabiera odpowiednich proporcji, a zmęczenie przychodzi dużo później. To dlatego w okresie letnim można śmiało zastąpić siłownię grą w siatkówkę bez obaw o utratę mięśni, nad którymi pracowało się ciężko przez cały rok – szczególnie rozwiną się partie ramion (najbardziej u osób grających na pozycji atakującego), nóg, pośladków i brzucha.

meczOczywistym wydaje się być fakt, że wybór tej alternatywy przyczyni się do sporych oszczędności, gdyż pieniądze inwestowane w karnet na siłownię można wydać inaczej. Jedyne koszty, które ponosi się w tej dyscyplinie dotyczą zakupu piłki lub ewentualnie wynajmu boiska, choć i tak dzieli się je na kilka osób.

Jeśli zaś chodzi o zyski, siatkówka jest idealnym sportem dla osób chcących spalić zbędne kilogramy. Budowanie masy mięśniowej – szczególnie w przypadku kobiet – jest procesem długotrwałym, wymagającym nie tylko ciężkich ćwiczeń z dużymi ciężarami, ale również odpowiedniej diety. W efekcie przyrastają nie tyko mięśnie, ale również tkanka tłuszczowa, w redukcji, której może pomóc właśnie gra w siatkówkę. Oczywiście ta dyscyplina polecana jest również wtedy, gdy po prostu chce się schudnąć.

plazaPoza zaletami obserwowalnymi “gołym okiem”, taka forma aktywności fizycznej przyczynia się do poszerzenia kontaktów towarzyskich i wypracowania umiejętności współpracy ze względu na swój zespołowy charakter. Ponadto plażowa forma siatkówki owocuje piękną, równomierną opalenizną, która w zestawieniu z ładnie wyrzeźbionymi mięśniami będzie się świetnie prezentować. Ze względu na intensywność gry poleca się ją osobą energicznym, które chcą poprawić swoją wydolność, rozwinąć mięśnie, a przy tym zgubić kilka zbędnych kilogramów. Zdecydowanie odradza się ją jednak tym, którzy chorują na nadciśnienie tętnicze.

Letnie temperatury mogą zniechęcać do tak intensywnej aktywności fizycznej jak w pozostałej części roku, jednak w łatwy sposób można zmienić niechęć do ćwiczeń w fantastyczną zabawę rozwijającą mięśnie, od której nie będzie się chciało robić wymówek. Uprawianie tego sportu daje widoczne i szybkie efekty, a dodatkowo zapewnia relaks i dobre samopoczucie, którego tak pragnie się w wakacje, dlatego nie będzie uznawany za przykry obowiązek.

Facebook

*/?>
Zamów bon