was successfully added to your cart.
Badania

Analiza pierwiastka włosa – co warto o niej wiedzieć?

By 27 października 2015 No Comments

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne są człowiekowi mikro- i makroelementy. Są one składnikiem hormonów, witamin i enzymów. Chronią przed czynnikami zewnętrznymi i wspierają procesy życiowe. Ich zawartość w organizmie określona jest pewnymi normami, a niedobór często jest przyczyną chorób. Do sprawdzenia ilości poszczególnych mikro– i makroelementów w organizmie wykonuje się analizę pierwiastkową włosów.

makroelementyMieszki włosowe nie wchłaniają substancji z otoczenia, a ich jedynym budulcem jest organizm człowieka. Przez to stanowią pewnego rodzaju dokumentację dla przemian zachodzących w ciele. Nowoczesna metoda polegająca na analitycznej spektroskopii emisyjnej ze wzbudzeniem plazmowym i prawidłowej interpretacji wyników analizy włosa pozwala na określenie poziomu pierwiastków i metali ciężkich w organizmie. Dzięki takiemu badaniu można w prosty sposób ocenić stan mineralny organizmu i ustrzec się przed różnego rodzajami schorzeniami m.in.: alergiami, zaburzeniami hormonalnymi, neurologicznymi, dermatologicznymi, otyłością, schorzeniami kostno-stawowymi czy kardiologicznymi. Analiza pierwiastka włosa jest również ważna dla sportowców przy wyrównywaniu braków przy długotrwałym wysiłku fizycznym, podczas rehabilitacji czy dla par starających się o dziecko, mających problem z zajściem w ciążę.

analiza wlosaAnaliza pierwiastkowa włosów ma wiele korzyści i zalet. Stężenie miko– i makroelementów we włosach jest znacznie wyższe niż we krwi czy moczu, dlatego łatwiej wykryć niedobory i ustalić indywidualne zalecenia żywieniowe i suplementację. Samo pobranie próbki jest bardzo proste i nie wymaga skomplikowanych procesów. Takie badanie warto wykonać w trakcie różnych chorób, aby dobrać odpowiedni sposób leczenia, w celach profilaktycznych dla sprawdzenia stanu organizmu oraz podczas walki z otyłością lub w przypadku nadmiernego wypadania włosów.

Dzięki analizie pierwiastka włosa można dowiedzieć się na jakie schorzenie cierpi człowiek, jakich mikro– i makroelementów brakuje w organizmie i dobrać odpowiednią suplementację. Wyniki analizy zazwyczaj pacjent otrzymuje od 2 do 5 dni od daty dostarczenia materiału i wypełniania ankiety laboratoryjnej. Badanie włosa jest bardziej skuteczne niż badanie krwi czy moczu, a próbki łatwiejsze do dostarczenia. Włosy muszą być pobrane w 2 lub 3 różnych miejscach, obcięte przy samej skórze głowy, o łącznej wadze 0,5 grama. Nie mogą być też farbowane, tlenione lub po trwałej ondulacji.

Analiza włosa pod względem występowania pierwiastków jest skutecznym sposobem diagnozowania chorób i innych schorzeń organizmu. Nowoczesna metoda cieszy się dużą popularnością, dzięki łatwości pobrania materiały badawczego i przeprowadzenia analizy.

Facebook

*/?>
Zamów bon