was successfully added to your cart.
Sport

Crossminton – nowa forma znanego sportu

By 26 września 2016 No Comments

Podobnie jak wszystko w dzisiejszych czasach, tradycyjne gry sportowe również przechodzą modernizację – tak stało się w przypadku powszechnie znanego badmintona. Jego nowa forma pierwotnie była nazywana speed badmintonem, jednak obecnie zmieniono nazwę na crossminton. Nowa wersja rozgrywek umożliwia świeże podejście do dawno wymyślonej gry, która w znanej formie mogła się już niektórym znudzić.

Takie odczucia towarzyszyły Billowi Brandersowi, który uznał że tradycyjny badminton dostarcza zbyt mało emocji. Z tego względu sportowiec niemieckiego pochodzenia postanowił nieco ożywić typowe dla tej dyscypliny rozgrywki, przyspieszając je i wprowadzając różne zasady stosowne do poszczególnych odmian speed badmintona.

crossmintonWyróżnia się jego cztery rodzaje – pierwszy z nich to Freestyle, który charakteryzuje brak zasad, limitów punktowych oraz odpowiednich wymiarów boiska. Blackminton to odpowiedź na powstanie nowatorskich lotek świecących w ciemności, które umożliwiają prowadzenie nocnych rozgrywek. Fun Match polega na trafieniu lotką w specjalnie utworzoną bramkę, której wymiary i odległości znaczników ustalają sami zwodnicy. Najbardziej zestandaryzowaną formą jest Match, gdzie obowiązują ściśle określone reguły dostosowane do odbywania turniejowych rozgrywek. Główną z nich jest sposób zdobywania punktów polegający na trafieniu lotką w pole przeciwnika – co wcale nie jest takie proste ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Przyswojenie zasad przydaje się, ponieważ rozgrywka nabiera wówczas ciekawszego przebiegu i całkiem możliwe, że rozbudzi w graczach chęć do regularnej gry, a ta ma wiele pozytywów. Poza łatwymi regułami i niewielką ceną niezbędnego sprzętu, umożliwia zabawę w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto przyczynia się do rozwoju mięśni brzucha, pośladków i nóg – jest więc szczególnie polecana kobietom, które na siłowni często wykonują ćwiczenia właśnie na te partie ciała. Rozgrywki mogą być traktowane bardziej profesjonalnie, dzięki udoskonalaniu techniki gry, ale przede wszystkim będą stanowić emocjonującą zabawę.

lotkiZe względu na wiele pozytywnych skutków uprawiania crossmintona, można traktować go jako alternatywę dla siłowni – szczególnie w cieplejsze dni. Będzie idealną dyscypliną zarówno dla amatorów, którzy znając tradycyjną odmianę gry prędko pojmą zasady rządzące jej unowocześnioną wersją, jak i dla sportowców profesjonalnych – w szczególności tenisistów. Sprawdzi się doskonale wśród poszukujących nowych wrażeń, aktywnych osób, które mają ochotę nieco zmienić swoje sportowe przyzwyczajenia.

Kreatywne podejście do sportu jest zawsze mile widziane, co w tym przypadku świetnie się sprawdziło i zyskało grono zwolenników. Tak intensywna gra może zastąpić tradycyjny trening, zapewniając jednocześnie świetną rozrywkę – zwłaszcza, gdy trafi się na odpowiedniego zawodnika. Ciekawostką jest to, że crossminton ma szansę stać się dyscypliną olimpijską. Warto więc uprawiać ten niszowy sport, bo być może stanie się on dla niektórych graczy nową ścieżką kariery.

Facebook

*/?>
Zamów bon