Dlaczego warto

Dla każdej osoby uprawiającej sport, niezależnie od tego czy robi to zawodowo czy amatorsko, ważną kwestią jest wyznaczanie sobie nowych celów i ciągłe podnoszenie poprzeczki. Rywalizacja, chęć osiągnięcia sukcesu i przełamania własnych słabości to czynniki, które powodują, że sportowcy trenują ciężko i konsekwentnie. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze intensywne treningi są gwarantem osiągnięcie wymarzonych efektów. Należy odpowiednio zaplanować codzienne działania, aby móc cieszyć się dobrą formą, nie narażać się na kontuzje i przeciążenia organizmu. Coraz popularniejsze wśród osób aktywnych stają się badania wydolnościowe. Niegdyś były traktowane jako te zarezerwowane wyłącznie dla zawodowców, dziś dostępne są dla każdego.

Wszyscy uprawiający sport, niezależnie od dziedziny i czasu jaki na to poświęcają, zdają sobie sprawę z tego, że podstawą jest ułożenie odpowiedniego programu treningowego. Organizm musi pracować na odpowiednim poziomie intensywności. Inaczej będzie trenował amator, poświęcający 8 godzin w tygodniu na aktywność fizyczną, a inaczej zawodowiec przygotowujący się do ważnych zawodów. Podstawą skutecznego działania jest określenie poziomu wydolności organizmu – to właśnie badania wydolnościowe są pierwszym krokiem do uzyskania wymarzonych efektów i poprawienia życiowych rekordów.

Przekroczyć progi

Dziś nawet amatorzy chcą trenować skutecznie i efektywnie. Odpowiednie działania z pewnością przyniosą wymierne efekty. Najważniejsze jest, aby dobrze wykorzystywać czas poświęcony na trening, nie doprowadzić do kontuzji, zmęczenia czy przetrenowania, a jednocześnie osiągać coraz lepsze wyniki i poprawiać rekordy. Nic przecież nie mobilizuje tak sportowca jak podejmowanie nowych wyzwań i podnoszenie poprzeczki coraz wyżej.

Znajomość progów metabolicznych tlenowego i beztlenowego pozwala na dokładne sterowanie, oraz wyznaczenie intensywność i czasu treningu.

„NA KSZTAŁTOWANIE WYTRZYMAŁOŚCI POŚWIĘCIĆ TYLE CZASU, ILE JEST TO KONIECZNE, A ZARAZEM TAK MAŁO, JAK TO JEST TYLKO MOŻLIWE”…

Warto się badać?

Zdecydowanie tak. Badania wydolnościowe niosą ze sobą wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:

Poznanie organizmu

Badania pomagają obiektywnie określić poziom wytrenowania, oraz pracę najważniejszych układów np.oddechowego, krążenia. Poznasz skład masy swojego ciała, dzięki czemu możliwe jest nie tylko przygotowanie indywidualnego planu treningów, ale także dostosowanie diety i zastosowanie odpowiedniej suplementacji.

Planowanie treningów

Po badaniu każdy otrzyma dokładne wyjaśnienie wszystkich parametrów, a także wskazówki co do prowadzenia indywidualnych treningów. Każdy będzie mógł dobrać odpowiednie obciążenia treningowe. W momencie poznania możliwości swojego ciała treningi staną się bardziej świadome, a co za tym idzie efektywniejsze. Sportowiec będzie mniej narażony na przemęczenia, kontuzje czy przetrenowanie.

Kontrola efektywności treningów

Niezależnie od tego czy badać chce się osoba już trenująca czy dopiero rozpoczynająca przygodę ze sportem, testy wydolnościowe pozwalają na szybsze osiągnięcie postawionych sobie celów i wyznaczanie nowych – trudniejszych. Cykliczna kontrola stanu wytrenowania jest bardzo korzystna dla zdrowia i jest gwarancją sportowych sukcesów.

Nasze badania pozwalają na dostosowanie intensywności i czasu treningów.
Pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele i marzenia!

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz – jeśli chcesz, by Twój trening był bardziej efektywny, zapisz się na badanie.