Kolarstwo

Kolarstwo staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu w naszym kraju. Nawet amatorzy chcą trenować efektywnie i wciąż podnosić sobie poprzeczkę. Wzrasta świadomość potrzeby realizowania odpowiednich treningów, które będą przynosić wymierne korzyści. W przeszłości traktowano badania wydajnościowe jako luksus zarezerwowany wyłącznie dla zawodowców. Dziś coraz więcej osób, nawet tych zawodowo nie związanych z kolarstwem, chce w ten sposób poznać możliwości swojego organizmu.

Badania wydolnościowe kolarzowi pomogą w określenie parametrów oddechowych, możliwe jest zbadanie składu masy ciała. Dodatkowo specjaliści ustalą progi przemian tlenowych i beztlenowych.

Badania wydolnościowe są niezbędne, aby dobrać odpowiednie obciążenia treningowe. Gwarantuje to stworzenie odpowiedniego planu treningowego, który przyniesie wymierne korzyści i pozwoli na pokonanie własnych słabości i osiąganie coraz lepszych wyników.

Kolarze często są narażeni na kontuzje. Wyniki testów wydolnościowe pomogą przeprowadzić treningi bardziej świadomie i jednocześnie zminimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji i przetrenowania- stanu bardzo niebezpiecznego dla organizmu każdego sportowca. Bardzo ważne jest to, aby stale kontrolować wydajność organizmu i skład masy ciała. Kolarz mający pełną kontrolę nad swoim organizmem może nie tylko cieszyć się zdrowiem, ale także osiągać spektakularne wyniki.

Nasze badania pozwalają na dostosowanie intensywności i czasu treningów.
Pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele i marzenia!

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz – jeśli chcesz, by Twój trening był bardziej efektywny, zapisz się na badanie.