Piłka nożna

Według niektórych piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie. Zainteresowanie tą dziedziną aktywności fizycznej nie maleje, a wręcz przeciwnie wciąż przybywa jej fanów. Wiele małych chłopców chce zostać piłkarzami i realizować swoje marzenia w największych, europejskich klubach. Niestety talent piłkarski to nie wszystko. Oprócz wrodzonych umiejętności do sukcesu niezbędna jest także determinacja. Ciężkie treningi wymagają od sportowców wyrzeczeń i pokory.

Niezależnie od tego ile lat i jakie aspiracje ma osoba grająca w piłkę nożną ważne jest, aby była odpowiednio przygotowana. Regularne treningi są konieczne- powodują, że zawodnik podnosi swoje umiejętności i staje się bardziej konkurencyjny na boisku. Jednakże, aby ćwiczenia były odpowiednio zaplanowane piłkarz musi poznać swój organizm i wiedzieć jakie ma możliwości.

Badania wydolnościowe pomogą poznać parametry pracy organizmu i ustalić progi przemian tlenowych, beztlenowych i strefy intensywności treningu. Przeprowadzenie takich testów wiąże się z wieloma korzyściami. Zespół specjalistów nie tylko zapozna badanego z wynikami i danymi, ale przede wszystkim opracuje założenia na podstawie, których zawodnik będzie mógł przeprowadzać indywidualne, efektywne treningi.

Testy wydolnościowe gwarantują poznanie własnego ciała i realizacje świadomych treningów. Co ważniejsze nowe plany ćwiczeniowe nie pozwolą sportowcom na przemęczenie organizmu, przetrenowanie i znacznie zminimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji- problemu bardzo częstego wśród piłkarzy.

Nasze badania pozwalają na dostosowanie intensywności i czasu treningów.
Pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele i marzenia!

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz – jeśli chcesz, by Twój trening był bardziej efektywny, zapisz się na badanie.