Sporty walki

Sporty walki to określenie bardzo ogólne. Obejmuje wszystkie te dyscypliny sportu, które są określonymi technikami walki. Dyscyplina ta ma bardzo bogatą historię. W sportach walki rywalizowano już podczas starożytnych igrzysk olimpijskich.

Sporty walki jak każdy inny sport wymagają od zawodnika odpowiedniego przygotowania i solidnych treningów. Co za tym idzie należy wprowadzić odpowiedni plan treningowy, który w sposób optymalny będzie rozwijał sportowca, nie narażając go na kontuzje i przemęczenia.

Badania wydolnościowe pozwalają na określenie najważniejszych wskaźników pracy organizmu oraz ocenę czynności układu sercowo-naczyniowego i płucnego. Zespół specjalistów wyjaśni zawodnikowi znaczenie wszystkich parametrów i wystosuje odpowiednie wskazówki dotyczące przyszłych, indywidualnych treningów. Testy wydajnościowe pozwolą na przeprowadzanie świadomych ćwiczeń i optymalny dobór obciążeń treningowych. Bardzo ważna zaletą takich badań jest również poznanie składu masy ciała i kontrola wydolności organizmu.

Zawodnik sztuk walki, jak nikt inny, musi poznać możliwości swojego ciała i nie pozwolić, aby kontuzja czy przetrenowanie wykluczyły go z dalszych treningów. Badania wydolnościowe to pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonych efektów, a także wyeliminowania swoich słabych stron- tak niepożądanych w tym sporcie.

Nasze badania pozwalają na dostosowanie intensywności i czasu treningów.
Pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele i marzenia!

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz – jeśli chcesz, by Twój trening był bardziej efektywny, zapisz się na badanie.