Triatlon

Triatlon to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Kombinacja pływania, kolarstwa i biegania wymaga wielkiego wysiłku fizycznego i odpowiedniego przygotowania organizmu. Od 2000 roku triatlon jest dyscypliną olimpijską, która zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie. Triatloniści muszą odpowiednio ustalić swój plan treningowy. Ćwiczenia muszę być dopasowane aż do 3 dyscyplin sportowych. Ważne jest to, aby program ćwiczeń był dopasowany do indywidualnych możliwości i potrzeb sportowca. Badania wydolnościowe umożliwią triatlonistom wprowadzenie odpowiedniego programu treningowego, który pozwoli na poprawienie wyników w każdej z 3 dyscyplin. Testy obiektywnie ocenią pracę układu płucnego i sercowo-naczyniowego. Pozwolą na ustalenie progu przemian tlenowych i beztlenowych, a także stref intensywności treningu.

Triatlonista dostanie pełny wykaz wszystkich ważniejszych parametrów i szczegółowe wskazówki co do przeprowadzania dalszych treningów. Dzięki kompleksowym testom sprawnościowym możliwe jest poznanie możliwości własnego ciała. To bardzo ważne szczególnie dla wszystkich osób, które uprawiają tą dziedzinę sportu zawodowo i ich kariera zależy od ciągłego poprawiania swoich rekordów oraz wyznaczania nowych celów. Odpowiednio dobrany, na podstawie wyników badań, trening pozwoli na rzetelne określenie stopnia wytrenowania organizmu i wprowadzenie efektywnego planu treningowego. Co ważniejsze zawodnik nie będzie narażony na przemęczenie, przetrenowanie i kontuzje, które mogłyby wykluczyć go z aktywności fizycznej na długi czas

Nasze badania pozwalają na dostosowanie intensywności i czasu treningów.
Pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele i marzenia!

Bez względu na to, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz – jeśli chcesz, by Twój trening był bardziej efektywny, zapisz się na badanie.