Dużymi krokami zbliża się lato. Zaczynają się wielkie postanowienia i decyzje związane ze zmianą wizerunku. Człowiek dostrzega gdzieniegdzie kilka zbędnych kilogramów i postanawia je jak najszybciej zrzucić.
W głowie przemyka myśl jak mogłem/am doprowadzić się do takiego stanu. To właśnie ten moment „słabości” może stać się impulsem do działania. Nie należy mówić że i tak jest za późno, że nic się nie zmieni. Wszystko da się zmienić. Nie ma rzeczy niemożliwych.
Na początku, dobrym sposobem jest wyznaczenie sobie celu, jaki chce się osiągnąć. Znaleźć główną motywację, która za każdym razem w chwili słabości, będzie dawała „powera” do dalszego działania. Są kobiety, które kupują wymarzoną sukienkę, o rozmiar za małą i wyznaczają sobie za cel założenie jej na wesele koleżanki, które ma się odbyć np. za 3 miesiące.
Do sukcesu najbezpieczniej idzie się małymi krokami. Początkowo należy stawiać sobie proste cele, które będą dawały dużo zabawy i będą proste do wykonania. Nie każdy ma predyspozycje do biegania czy pływania. Należy wybrać taką formę treningu, która będzie sprawiała przyjemność, a nie będzie przykrym obowiązkiem.
Dodatkową motywacją może być trenowanie z osobą towarzyszącą. Obie strony czerpią wtedy bardzo duże korzyści ze wspólnych treningów. Jeśli jedna osoba się podda, druga będzie ją motywować. Jeżeli partnerem do treningu jest partner życiowy to wzajemna motywacja nie tylko poprawi sylwetkę, ale również może umocnić więzi partnerskie.
Najlepiej jest ustalić sobie plan treningowy. Pamiętać należy, że jeden dzień treningów nie zdziała cudów. Minimalnie powinno się trenować trzy dni w tygodniu, aby były widoczne rezultaty. Dlatego warto ustalić sobie stałe dni i godziny, których należałoby się trzymać. Potrzeba trochę wysiłku i zaangażowania, aby uzyskać rezultaty. Należy być gotowym na to, że zgubienie zbędnych kilogramów, może potrwać do kilku miesięcy, jednak już początkowe efekty dają wiele satysfakcji.
O pomoc w opracowaniu planu treningu warto zwrócić się do specjalisty, który dostosuje rodzaj i intensywność wysiłku fizycznego do indywidualnych możliwości organizmu.
Aby trening stał się, jeszcze bardziej przyjemny warto podczas niego słuchać ulubionej muzyki lub audiobooka. Skupienie się na czymś przyjemnym podczas wysiłku fizycznego sprawia, że zapomina się o zmęczeniu i można dać z siebie o wiele więcej.
Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, jednak przede wszystkim należy powiedzieć sobie, że da się radę. Trzeba uwierzyć w swoje możliwości i nie poddawać się od razu. Po miesiącu stałych treningów, wejdą one w nawyk i na pewno motywacja będzie już zbędna.