was successfully added to your cart.
Zdrowy tryb życia

Każdego stać na uprawianie sportu

By 30 marca 2015 No Comments

Widok osób uprawiających jogging, chodzących z kijkami czy też jeżdżących na rowerach to w ostatnim czasie widok bardzo częsty. Siłownie i kluby fitness również cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków – zdrowy i aktywny tryb życia stał się bardzo popularny, dzisiaj każdy chce czuć się i wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Czy każdego jednak stać na uprawianie sportu? Oczywiście!

Aktywność fizyczna poprawia kondycję i ogólny stan zdrowia, dlatego miłośnicy sportu najchętniej wybierają bieganie bądź jazdę na rowerze. Jedynym i w większości przypadków jednorazowym kosztem, jaki muszą ponieść osoby decydujące się na tego rodzaju sport, jest inwestycja w odpowiednie obuwie, które pozwoli uniknąć bólu, przemęczenia i urazów stóp oraz stawów. W sklepach sportowych buty do biegania, zwłaszcza amatorskiego, można nabyć po naprawdę atrakcyjnych cenach, zatem jedynie brak silnej woli i motywacji stanowi wytłumaczenie dla sportowej bierności.

Jazda roweremW Polsce od niedawna, na świecie zaś od dłuższego czasu, sukcesywnie poszerza się trend na nordic walking. Możliwość podjęcia aktywności w formie spaceru, który skutkuje poprawą kondycji oraz dotlenieniem organizmu, a do tego jest doskonałą okazją do spędzenia czasu w miłym towarzystwie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalistycznych kijków. Spacerują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, co ciekawe, przede wszystkim ci w starszym wieku. To idealne rozwiązanie dla osób nieprzepadających, bądź nie mogących pozwolić sobie na bardziej intensywny wysiłek fizyczny. Nabycie sprzętu to jedyny wydatek, jaki trzeba ponieść przy rekreacyjnym spacerowaniu. Zakupienie w sieci kijków to koszt zaczynający się już nawet od 18 złotych. Oczywiście sklepy w swojej ofercie posiadają także o wiele droższe akcesoria, w które jednak warto zainwestować dopiero w przypadku profesjonalnego uprawiania tego sportu.

Od kilku lat obserwujemy prawdziwe osaczenie klubów fitness i siłowni. Coraz częściej lokale są do dyspozycji 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny. Ich powszechność spowodowała, że ceny z roku na rok są coraz niższe. Tak duże zainteresowanie ćwiczeniami na siłowni spowodowało, że ich właściciele prześcigają się w promocjach, by przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Dlatego w ich ofertach można znaleźć bardzo atrakcyjne ceny, w zamian za trening na sprzęcie najwyższej jakości. Oprócz tego istnieje także możliwość skorzystania z tzw. kart MultiSport, które firmy niekiedy oferują swoim pracownikom – karty takie umożliwiają korzystanie z różnych obiektów sportowych, często bez ograniczeń. Cena takiej karty nie jest wysoka, gdyż część kosztów pokrywa pracodawca.

Siłownia na powietrzuWarto również wspomnieć o tym, że naprzeciw oczekiwaniom obywateli i wzrastającej tendencji do uprawiania sportu, wychodzą zarządzający miastami, tworząc mini siłownie na świeżym powietrzu, zawierające w sobie zazwyczaj rowerki, wahadła czy też urządzenia do wyciskania na siedząco. Korzystanie z takich miejsc jest bezpłatne oraz dostępne przez całą dobę. W ten sposób można polepszyć samopoczucie i zadbać o formę bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Aby zacząć aktywnie żyć, człowiek potrzebuje przede wszystkim chęci i motywacji. Odpowiednie wyposażenie, takie jak profesjonalne buty, ubrania czy sprzęt, jest istotne, ale tylko w stopniu minimalnym – nie pomogą one przecież stać się lepszym sportowcem. Mogą za to pełnić rolę nagrody, jeśli już zaczęło się odnosić sukcesy w wybranej dziedzinie sportu. Dlatego też argument „nie stać mnie na uprawianie sportu” jest naciągany i stanowi jedynie przykrywkę dla faktycznego powodu braku aktywności fizycznej – lenistwa ☺

Facebook

*/?>
Zamów bon