was successfully added to your cart.
AktualnościZdrowy tryb życia

Nutrigenomika czyli żywienie przyszłości

By 20 marca 2014 No Comments

Niewłaściwa dieta może mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla utrzymania szczupłej sylwetki, ale także dla zdrowia. Aby uchronić się przed pogorszeniem stanu zdrowia w wyniku nieodpowiedniego odżywiania warto dowiedzieć się, w jaki sposób składniki żywności wpływają na regulację ekspresji genów, które mogą warunkować wystąpienie choroby.

Genom każdego człowieka jest inny, dlatego różne są reakcje na przyjmowane pożywienie. Badaniem interakcji zachodzących między składnikami żywności a genomem oraz możliwością wpływu składników zawartych w pożywieniu na zapobieganie i leczenie chorób dziedzicznych zajmuje się nutrigenomika. To dział nauki, obejmujący inne jej dziedziny: genetykę, żywienie molekularne, biologię molekularną, farmakologię, medycynę molekularnę oraz bioinformatykę. Celem tej nauki jest szczegółowe zbadanie genomu poszczególnej osoby i dobór indywidualnej diety, która zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia choroby, a także polepszy samopoczucie i ogólny stan zdrowia poszczególnych osób oraz całych społeczeństw.

Wiele osób chcących schudnąć w szybkim czasie stosuje metody, które mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Źle dobrana dieta i eksperymentowanie z nieznanymi suplementami diety może być niebezpieczne dla zdrowia. Bezpieczne i skuteczne odchudzanie możliwe jest poprzez skorzystanie z indywidualnego, całkowicie bezpiecznego programu utraty wagi bodykey by NUTRILITE™. Program ten uwzględnia indywidualne predyspozycje genetyczne i tworzony jest w oparciu o informacje uzyskane z badania DNA. Dodatkową zaletą jest to, że w programie uwzględniane są indywidualne preferencje żywieniowe i treningowe, dzięki czemu proces odchudzania nie jest uciążliwy. Każdy uczestnik programu ma także zapewniony nielimitowany dostęp do wsparcia internetowego, którego udziela zespół psychologów i specjalistów d.s. żywienia i treningu.Bodykey Nutrilite Istnieje również możliwość otrzymania smacznych gotowych dań i napoi, a także rekomendacji właściwie dobranych suplementów diety. Platforma bodykey umożliwia skorzystanie z bazy przepisów na smaczne dania, 70 filmów instruktażowych z ćwiczeniami fizycznymi oraz interaktywnych narzędzi monitorowania postępów. Aby wziąć udział w programie wystarczy zakupić pakiet startowy bodykey, który zawiera pudełko z testem genetycznym oraz instrukcję jego wykonania. Wynik testu posłuży do opracowania właściwej diety. Wraz z testem przesyłany jest osobisty kod, stanowiący klucz rejestracyjny dla dostępu do Platformy bodykey. Rejestracja na stronie internetowej programu pozwola na przekazanie wymianę informacji z ekspertami. Pakiet startowy zawiera również dodatkowe produkty wspomagające odchudzanie, w tym bodykey Shaker, ułatwiający przyrządzenie smacznych napojów dietetycznych. Program został stworzony w oparciu o zalecenia Instytutu Zdrowia Nutrilite odnośnie zdrowego stylu życia oraz właściwego odżywiania.

Dostęp do programu można uzyskać kontaktując się z pracownikami Ośrodka Diagnostyki Sportowej Sport Test Polska, który w swojej działalności stawia sobie misję zwiększenia wiedzy na temat wysiłku fizycznego, istoty prawidłowego odżywiania się i roli naturalnej suplementacji w życiu człowieka. Sport Test Polska oferuje wykonanie specjalistycznych badań na sprzęcie najnowszej generacji przez fachowców w dziedzinie fizjologi sportu oraz dietetyki i suplementacji oraz konsultacje ze specjalistami, które dodatkowo wzmocnią efekty działania diety bazującej na nutrigenomice.

Facebook

*/?>
Zamów bon