was successfully added to your cart.
Sport

Treningi z pulsometrem

By 31 stycznia 2014 No Comments

Aktywność fizyczna to dla coraz większej liczny osób sposób na spędzanie wolnego czasu. Z wysiłkiem fizycznym zmierzają się nie tylko osoby, które pragną zrzucić wagę bądź przygotować się do zawodów sportowych, ale także osoby, które chcą uprawiać sport dla przyjemności czy satysfakcji.

Pojawia się wiele kuszących aplikacji, nowych gadżetów oraz sprzętów sportowych, które dodatkowo wpływają na zainteresowanie aktywnością fizyczną. Takim motywatorem, ale też pomocnikiem w treningach w ostatnim czasie stał się pulsometr, znany pod bardziej profesjonalną nazwą jako monitor pracy serca. Wyglądem przypomina zegarek z elastycznym paskiem, a służy głównie lepszemu wykorzystaniu czasu treningowego. Dokonuje on pomiaru tętna serca w trakcie wysiłku fizycznego, pilnując granic wytrzymałościowych, zwanych sferami treningowymi. Posiada także sensor, najczęściej mocowany na wysokości klatki piersiowej, dzięki czemu obydwa urządzenia są ze sobą sprzężone.

Na ryku można znaleźć wiele ofert, dopasowanych zarówno dla początkujących oraz zaawansowanych sportowców. Przy wyborze nie należy kierować się jedynie estetyką urządzenia, a skupić się przede wszystkim na jego funkcjonalnościach. W ofercie można znaleźć pulsometry, które mają wiele funkcji, między innymi stoper, licznik, a nawet wodoodporność, która jest istotna dla triathlonistów. Dzięki bogatej ofercie pulsometrów na rynku, z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Bieganie z pulsometremPulsometr jest znakomitym towarzyszem tych osób, które uprawiają sport wysiłkowy. Jest to urządzenie, które spełnia funkcje osobistego trenera, więc przydatne jest dla każdego, komu zależy na efektywności treningów. Przed treningiem z pulsometrem warto wybrać się na badania wydolnościowe dla osób aktywnych, gdzie specjalista ustali progi wytrzymałościowe i wydolnościowe i wskaże, w jakich momentach trening będzie najlepszy do realizacji postanowionych przez trenującego celów. Dzięki temu, pulsometr wpłynie na efektywność wykonywanych ćwiczeń.

Korzystanie z pulsometru ma wiele plusów. Stała kontrola wpływa pozytywnie na ustalenie częstotliwości i czasu treningów, dzięki czemu uprawiana aktywność jest bardziej efektywna.

Facebook

*/?>
Zamów bon