was successfully added to your cart.
Sport

Wakacyjne sporty wodne. Czego warto spróbować na urlopie?

By 11 sierpnia 2016 No Comments

Lato jest idealnym momentem by próbować nowych rzeczy i odkrywać swoje pasje. Sprzyjająca pogoda i panująca atmosfera sprawiają, że chętniej sięga się po nieznane – może to być gwarancją świetnej jednorazowej zabawy albo początkiem na drodze rozwijania zainteresowań. Jest wiele sportów wodnych, na których uprawianie można się decydować w zależności od preferencji.

Mogą być one jedynie dodatkiem do plażowania albo głównym celem wyjazdu. Miejsca, które odwiedza się ze względu na występowanie czystych jezior lub dostęp do morza oferują wiele wodnych atrakcji, dlatego w ramach wypoczynku warto wzbogacić się o nowe umiejętności sportowe, których rozwijanie będzie gwarancją fantastycznej przygody. Pośród nich znajduje się wakeboarding, czyli połączenie snowboardu, surfingu i narciarstwa wodnego. Jest to jedna z łatwiejszych wodnych dyscyplin sportowych, pozwalająca wykonywać szalone akrobacje na desce ciągniętej przez linę zamocowaną do motorówki lub specjalnego wyciągu. Poza nadmorskimi miejscami, w których umożliwia się takie przejażdżki można skorzystać z oferty coraz większej liczby wakeparków

flyboard

Nieco trudniej jest w przypadku typowego narciarstwa wodnego, ponieważ samo utrzymanie się na nartach i wstanie na nogi po utracie równowagi wymaga podjęcia prób, których ilość będzie zależna od umiejętności narciarza. Zaletą tego sportu jest to, że można uprawiać go w każdym zbiorniku wodnym, jeśli tylko dysponuje się odpowiednim sprzętem – można wówczas ćwiczyć do woli.

Jeśli kiedykolwiek ktoś zachwycał się ludźmi, którzy dzięki specjalnemu mechanizmowi unosili się ponad powierzchnią wody, to obserwował osobę uprawiającą flyboarding. Specjalna rura podłączona do skutera wodnego pobiera wodę, która jest następnie wyrzucana pod dużym ciśnieniem unosząc uczestnika zabawy na wysokość 15 m. To sport dość trudny do opanowania, jednak każdy może spróbować się z nim zmierzyć. Można go kontynuować zapisując się na profesjonalne kursy przeprowadzane w kilku miastach w kraju.

windsurfing

Szczególnie nad morzem panują odpowiednie warunki do uprawiania windsurfingu. Pływanie na desce, która napędzana jest dzięki wiatrowi dmuchającemu w żagiel, wymaga opanowania odpowiedniej techniki i doskonałej koordynacji ruchowej. Trzeba połączyć utrzymywanie się na desce oraz umiejętne manipulowanie żaglem, dlatego od samego początku należy ćwiczyć z instruktorem.

Jeszcze bardziej wymagającą dyscypliną jest kitesurfing, który polega na pływaniu na desce, napędzanej specjalnym latawcem utrzymywanym przez kitesurfera. Ze względu na duży stopień zaawansowania tej dyscypliny, zdecydowanie przydadzą się szkolenia prowadzone pod okiem profesjonalistów.

Każdy sport wodny jest gwarancją silnych doznań. To także dobra alternatywa dla popularnych latem dyscyplin, która otwiera nowe możliwości i pozwala sprawdzić samego siebie, a być może nawet odkryć nowe pasje.

Facebook

*/?>
Zamów bon