was successfully added to your cart.
Zdrowy tryb życia

Zdrowy styl życia

By 13 stycznia 2015 No Comments

Zdrowy styl życia to ostatnio bardzo popularne hasło, podkreślane w mediach, promowane przez specjalistów, lekarzy czy osoby z pierwszych stron gazet. Wśród ludzi rośnie świadomość, że tajemnicą dobrego samopoczucia i atrakcyjnego wyglądu jest prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. W życiu wypełnionym ciągłym pośpiechem, warto znaleźć chwilę dla siebie, by odpocząć i zadbać o swoje zdrowie.

Zdrowy styl życia pozwala zminimalizować ryzyko zachorowania na choroby określane mianem cywilizacyjnych, wzmocnić układ odpornościowy, a przede wszystkim osiągnąć równowagę psychiczną i fizyczną. Zdrowe przyzwyczajenia skutkują lepszym samopoczuciem, ludzie mogą osiągnąć pełnię życia i satysfakcję z pięknego wyglądu. To inwestycja w samego siebie.

Zdrowa dietaNajważniejszym elementem w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie jest zbilansowana dieta, która dostarcza odpowiednich składników odżywczych, minerałów i błonnika. W codziennym menu nie może oczywiście zabraknąć warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin. Zalecane jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, które powinny być skomponowane w zależności od wieku, płci, stanu zdrowia i wykonywanej pracy. Należy unikać alkoholu, słodyczy, fast foodów, a także wysoko przetworzonych produktów. Warto zmienić złe nawyki żywieniowe pod okiem dietetyków, by jeść naprawdę smacznie i przede wszystkim zdrowo.

Niezbędnym czynnikiem w utrzymaniu równowagi życiowej jest także odpowiednia ilość snu. 6-8 godzin na dobę pozwala na regenerację organizmu, ludzie są mniej podatni na stres, dzięki czemu mogą stanąć na szczycie swoich możliwości w kolejnym dniu. Niezwykle istotna jest jakość snu – sypialnia powinna być przewietrzona, a temperatura pomieszczenia oscylować w granicach 21 stopni Celsjusza.

Aktywność fizycznaKluczową rolę w dbaniu o zdrowy i piękny wygląd odgrywa niewątpliwie aktywność fizyczna. Regularne treningi pozwalają spalić tkankę tłuszczową, a to pierwszy krok do smukłej sylwetki. Każdy może zgubić zbędne kilogramy pod okiem trenerów fitness, wystarczy tylko chcieć. Nie można pominąć słynnej Mel B czy Ewy Chodakowskiej, które dzięki determinacji osiągnęły ogromny sukces i niesamowitą popularność.

Ludzie na każdym kroku zasypywani są informacjami, jak ćwiczyć – na rynku dostępna jest cała masa książek, artykułów na ten temat. Internet staje się źródłem wielu praktycznych porad i inspiracji, z filmów instruktażowych z propozycjami ćwiczeń siłowych korzysta coraz większa liczba kobiet, ale także mężczyzn. Niekwestionowanym guru wśród męskiej części publiczności jest Jacek Bilczyński, polski dietetyk, trener gwiazd, który stał się synonimem zdrowego stylu życia.

Świadomość znaczenia pięknego wyglądu stale rośnie, a moda na bycie fit podąża w dobrym kierunku. Zdrowy styl życia odgrywa ważną rolę w dbaniu zarówno o ciało, jak i umysł. Warto znaleźć wewnętrzną siłę i motywację do pozytywnych zmian i wprowadzić w życie kilka zdrowych nawyków.

Facebook

*/?>
Zamów bon